Turystyka medyczna w naszym kraju.

blog_2

Od kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania turystyką medyczną na świecie. Wydatki związane z poprawą zdrowia zawsze są spore, bez względu na to gdzie chcemy się leczyć i w jakiej formie. Jednak dzięki rozwojowi turystyki i ogólnodostępnej informacji w sieci, możemy już wybierać miejsca w których koszty te mogą zostać zredukowane, nie rezygnując równocześnie z wysokiego poziomu usług i jakości sprzętu medycznego.

Dla Polski jest to bardzo duża szansa rozwoju, ponieważ nasz kraj stał się celem wyjazdów turystów medycznych z takich krajów jak Anglia, Niemcy, Dania czy Norwegia. W Polsce mamy do zaoferowanie bardzo dobrej jakości usługi medyczne, na poziomie międzynarodowym w cenach znacznie niższych niż w zachodnich szpitalach i gabinetach lekarskich. Anglicy czy Niemcy zaobserwowali już, że mogą skorzystać z jednej lub z kilku usług medycznych za które zapłacą kilka lub kilkanaście razy mniej niż w swoim kraju. Chodzi tu głównie o zabiegi nierefundowane przez ubezpieczenia zdrowotne. W Polsce od kilkunastu lat trwają prace nad poprawą i rozwojem rynku turystycznego, infrastruktury drogowej i jakością obsługi w miejscach publicznych. W naszym kraju zaszło wiele poważnych i pozytywnych zmian, dzięki temu nie mamy kompleksów odnośnie przyjęcia u nas zagranicznych gości.

Do tego dochodzi wysoka jakość usług medycznych często lepsza niż w innych krajach, a ceny można oszacować jako niższe o około 35, a nawet o 80 procent w zależności od zabiegu. Wielu turystów z krajów wschodnich przyjeżdża do nas, nie dlatego że ceny są niższe, ale dlatego że jakość i obsługa w gabinetach lekarskich są na bezsprzecznie dużo wyższym poziomie niż w ich krajach. Najbardziej popularnymi usługami medycznymi wśród turystów są zabiegi stomatologiczne, chirurgia plastyczna i estetyczna, kardiologia, okulistyka i traumatologia.