Turystyka medyczna w Polsce - przegląd popularnych usług

blog_2

Gdy stawiamy sobie pytanie o to, jaka gałąź turystyki medycznej cieszy się obecnie największą popularnością, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na chirurgię plastyczną. Szczególne zainteresowanie wzbudza ona wśród obywateli Irlandii i Wielkiej Brytanii, jest jednak bliska także Niemcom oraz Szwajcarom. Oczywiście, wśród zabiegów, które są zlecane najchętniej, dominują te, które zakładają zarówno pomniejszanie, jak i powiększanie piersi. Nie jest to jednak zaskoczenie. W Polsce zabieg taki można wykonać już za osiem tysięcy złotych podczas gdy w Wielkiej Brytanii ta sama usługa kosztuje nawet dwadzieścia tysięcy.

Na liście zabiegów cieszących się największym zainteresowaniem wysoką pozycję zajmuje również liposukcja, korekta uszu, lifting twarzy oraz korekta nosa. Tu ceny są uzależnione przede wszystkim od tego, jaka część ciała ma być poddana zabiegowi i jaka metoda ma zostać zastosowana podczas jego wykonywania, przyjmuje się jednak, że najtańsza liposukcja jest możliwa nawet za trzy tysiące złotych, co nie jest opłatą wygórowaną. O tym, że cena jest przystępna może świadczyć choćby to, że jest nawet o połowę niższa niż ma to miejsce w innych państwach UE. Wśród placówek medycznych, które w Polsce świadczą usługi z zakresu chirurgii plastycznej największą popularnością cieszą się te, które są zlokalizowane w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, wielu klientów udaje się jednak również do Gdańska oraz Katowic.

Nie tylko chirurgia plastyczna sprawia jednak, że Polska jest państwem często odwiedzanym przez turystów medycznych. Okazuje się, że wcale nie mniej wartościowe są oferowane w naszym kraju operacje ortopedyczne. Ich popularność jest na tyle duża, że przyciągają nie tylko Niemców i Brytyjczyków, ale również Szwedów i Rosjan. Pacjenci z zagranicy najczęściej naprawiają dzięki temu stanu kolanowe i biodrowe doceniając nie tylko przystępną cenę zabiegów, ale również to, że za każdym razem ich wykonanie zleca się doświadczonej kadrze medycznej. Duże zainteresowane wzbudzają również operacje stopy i stawu skokowego, a także szeroko rozumiana turystyka rehabilitacyjna.