Turystyka medyczna – coraz bardziej popularna w Polsce.

blog_2

W ostatnich latach Polska stała się ważnym ośrodkiem turystyki medycznej na mapie europejskiej. Do naszego kraju przybywa coraz więcej turystów medycznych, a według prognoz na kolejne lata ta liczna będzie stale wzrastała. Na taki stan rzeczy wpłynęło kilka bardzo ważnych elementów, m.in. bardzo wysoka jakość usług świadczonych przez naszych lekarzy, znakomity sprzęt jaki maja do swojej dyspozycji oraz dużo niższe ceny w porównaniu do cen w klinikach i szpitalach w krajach zachodnich. Najczęściej turyści medycznie przybywają do większym miast lub w ich pobliże, ze względu na łatwiejsza komunikację lotniczą, która w ostatnich latach również znacznie potaniała. 

Cudzoziemcy korzystają najczęściej z usług medycznych w zakresie stomatologii, chirurgii estetycznej i plastycznej, kardiologii, ortopedii, rehabilitacji oraz w wszelkiego typu zabiegów odnowy biologicznej. W Polsce historia wyjazdów zdrowotnych ma długą, ponad dwustuletnią tradycję. Mamy do dyspozycji pacjentów wiele świetnych placówek medycznych, centrów SPA & wellness oraz uzdrowisk, zlokalizowanych w atrakcyjnych miejscach naszego kraju. Wiele z tych ośrodków uzyskało inwestorów z zachodniej Europy, co znacznie podniosło poziom zakwaterowania i usług świadczonych w takich miejscach. Do tego mogły poszerzyć zakres swoich świadczeń oraz dostosować się do wymagań klientów, co także skłoniło większą ilość zagranicznych pacjentów do przyjazdu do Polski.

Choć pozornie to duże firmy zyskują na tym procederze najwięcej, to tak naprawdę małe, lokalne przedsiębiorstwa mogą najbardziej skorzystać. Możemy śmiało powiedzieć że w Polsce w ostatnich latach zaszło wiele pozytywnych zmian i nie mamy już kompleksów na tle innych krajów europejskich, co także doceniają cudzoziemcy i przez to chętniej nas odwiedzają. Mamy także przewagę nad konkurencją względem cen w jakich oferujemy przeprowadzenie zabiegów medycznych. Wiele z oferowanych operacji czy zabiegów zdrowotnych jest nawet o połowę tańsze niż w krajach zachodnich. Dużym plusem dla Polski jest też możliwość zawarcia umów z kasami chorych w takich krajach jak Niemcy, co oznacza refundację kosztów dla pacjentów za przyjazd i leczenie się w naszym kraju.